סקירות מקצועיות

סקירות מקצועיות

גם כשהשוק נכון להשקעות נדל"ן עדיין עלינו לוודא שבתם תהליך ההשקעה נפגוש נכס

בראשית נובמבר, עת היינו שקועים במלחמה הקשה, התעליתי על מצב הרוח ונסעתי לסקור את שוק הנדל"ן בלרנקה.

היה לי חשוב לעשות זאת בפרט בעת הזו, ע"מ להתרשם מהמקום גם בתקופה הקשה עת אנו סופגים רוחות עוינות מכל עבר, ודווקא ברוח הזו לסקור בפניכם אפשרות להזדמנות נדל"נית שיכולה לצקת בחיינו מעט בטחון ולו בהיבט הכלכלי.

קרא עוד

גם היום ניתן לרכוש דירת מגורים להשקעה מעבר לים ולקבל מימון מקומי – האמנם?

בראשית נובמבר, עת היינו שקועים במלחמה הקשה, התעליתי על מצב הרוח ונסעתי לסקור את שוק הנדל"ן בלרנקה.

היה לי חשוב לעשות זאת בפרט בעת הזו, ע"מ להתרשם מהמקום גם בתקופה הקשה עת אנו סופגים רוחות עוינות מכל עבר, ודווקא ברוח הזו לסקור בפניכם אפשרות להזדמנות נדל"נית שיכולה לצקת בחיינו מעט בטחון ולו בהיבט הכלכלי.

קרא עוד

קפיצה קטנה הזדמנות גדולה

בראשית נובמבר, עת היינו שקועים במלחמה הקשה, התעליתי על מצב הרוח ונסעתי לסקור את שוק הנדל"ן בלרנקה.

היה לי חשוב לעשות זאת בפרט בעת הזו, ע"מ להתרשם מהמקום גם בתקופה הקשה עת אנו סופגים רוחות עוינות מכל עבר, ודווקא ברוח הזו לסקור בפניכם אפשרות להזדמנות נדל"נית שיכולה לצקת בחיינו מעט בטחון ולו בהיבט הכלכלי.

קרא עוד

שוק לוהט באירופה

כ-2.3 מליארד דולר הושקעו על ידי ישראלים בנדל"ן בחו"ל בשנת 2022 החולפת.

נראה כי המשקיעים נוהרים לרכישות מעבר לים, מגמה שככל הנראה פה להישאר, אבל שאלת השאלות המתבקשת היא – היכן טמון הפוטנציאל היום?!

קרא עוד

חושבים להיכנס לעולם יזמות הנדל"ן? הנה כמה מושגי יסוד בסיסיים שאתם חייבים להכיר רגע לפני

בחינה חשובה נוספת שיש לערוך לפני כניסה לעסקת יזמות הנדל"ן, היא זו הנוגעת לפן הכלכלי של העסקה. במקרים רבים, ה'הון העצמי' קרי סכום הכסף העומד לרשות היזם.ת ממקורות עצמאיים, אינו מספיק למימון רכישת הנכס ועל כן ניטלת הלוואה ממוסדות פיננסיים (או גופי מימון נוספים כגון: קרנות וחברות ביטוח).

קרא עוד

שוקלים להיכנס לפרויקט יזמות נדל"ן? כך תבצעו בדיקת כדאיות כלכלית מקיפה

ההחלטה האם לקחת חלק בפרויקט יזמות נדל"ן אינה דבר של מה בכך ומצריכה עריכת בדיקות מעמיקות על ידי בעלי ובעלות מקצוע מיומנים. בין יתר הדברים אותם יש לבחון נמצאים ההיבטים המשפטיים והתכנוניים הכרוכים בעיסקה אשר יבססו את אשר ניתן לבנות בנכס ובאיזה תמהיל.

קרא עוד

אחת ולתמיד: עיקר העלויות שיש לבחון בהשקעות נדל"ן בחו"ל

אחד היתרונות בעסקאות נדל"ן בחו"ל הוא כמובן סף הכניסה האטרקטיבי שלהן. לא מעט מקומות בעולם יכולים להעניק תמורה משתלמת במיוחד, עבור ההשקעה שלנו, אפילו בסכום השקעה נמוך ממה שהורגלנו אליו בארץ, ולכן יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע בשנים האחרונות בנדל"ן בחו"ל.

יחד עם זאת חשוב לזכור, כי "מחיר כניסה לעיסקה", אטרקטיבי ככל שיהיה, הוא רק פרמטר אחד, ואליו מתווספות עלויות נוספות המשפיעות, הלכה למעשה, על כדאיות ההשקעה. החלטה על השקעה בנדל"ן רק לפי "מחיר הכניסה" עלולה לגבות מכם מחיר יקר, ולכן חשוב שתבואו כמה שיותר מוכנים.

קרא עוד

חושבים להשקיע בנדל"ן בחו"ל? 6 שאלות שאתם חייבים לשאול רגע לפני

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל. האפשרויות ההולכות ומתרחבות במדינות שונות ברחבי העולם, התשואה הנאה והאפשרות למקסם את ההשקעה הנדל"נית הופכת את רכישת הנכסים מעבר לים לאטרקטיבית במיוחד.

אבל איך מתחילים? ויותר נכון מאיפה? ואיך נדע בכלל אם השקעה כזאת אכן כדאית? רמז: הכי חשוב לא לדלג על על השלב החשוב ביותר לפני כל עסקה, והוא: לוודא שהעיסקה אכן מתאימה בדיוק לצרכים שלכם. 6 שאלות שחשוב מאד לשאול רגע לפני שמתחילים לשחק מונופול בכפר הגלובלי מלא האפשרויות.

קרא עוד

4 כללי אצבע להשקעה מוצלחת ביחידות מניבות

יכול להיות שאפיק ההשקעה ב"יחידות מניבות" זקוק לשירותי יחסי ציבור טובים יותר, שכן דבק בו שם לא כל כך טוב, והאמת? לא בהכרח בצדק. כבכל אפיק השקעה כמובן שגם אפיק זה נושא סיכונים, אבל מדובר באפיק השקעה שיכול להיות משתלם, עם אחוזי תשואה גבוהים לצידו, ככל שינוהל נכון.

השקעה ביחידות מניבות הוא אפיק השקעה מקובל מאוד בשוק האנגל כבר שנים, והוא נפוץ בעיקר בסקטורים כגון: בתי אבות, בתי מלון, ומעונות למגורי סטודנטים.
אם אתם שוקלים להשקיע ביחידה מניבה, מומלץ להכיר ארבעה כללי אצבע חשובים אשר יסייעו לכם לבצע מיפוי של האפשרויות. עם הידע המקיף וביצוע בדיקות מקדמיות קפדניות, תוכלו לצמצם סיכונים ואף לבצע עסקאות מצוינות

קרא עוד

כל מה שצריך לדעת על קרקעות ספקולטיביות

בין כל אפיקי ההשקעות הנד"לניים הקיימים, בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר הצעות להשקעה ב"קרקעות ספקולטיביות": קרקעות חקלאיות המשווקות לציבור מתוך הבטחה שהן "תופשרנה" בעתיד הקרוב לבניה למגורים ו/או לתעסוקה. שמן "קרקעות ספקולטיביות" מעיד כבר על מהותן, ואכן מדובר בקרקעות שבשלב רכישתן על-ידי המשקיעים הן עדיין אינן מאושרות לבניה ולפיכך, עסקאות כאלה כוללות רכיב סיכון גבוה בהתייחס למימוש ההשקעה, בוודאי בהשוואה לעסקאות נדל"ן אחרות שיכולות להיות סולידיות הרבה יותר.

קרא עוד

חושבים להשקיע בנדל"ן בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? 3 יעדים מובילים שכדאי להכיר גם היום בעידן הקורונה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל. אי אפשר להתווכח עם העובדה שמדינות רבות, המבקשות למשוך אליהן משקיעים חיצוניים, מעניקות תנאים מפנקים למדי בדמות חוקים נוחים, בירוקרטיה פשוטה יחסית, מחירים אטרקטיביים ותשואות נאות לצידם. 

קרא עוד

המדריך לסולידיים: מעוניינים להשקיע בנדל"ן אבל רוצים להפחית סיכונים? זה המסלול עבורכם

כולנו מבינים כי השקעה נד"לנית היא לא החלטה של מה בכך. מדובר בהחלטה המצריכה מאיתנו לא מעט מחשבה, הבנה וידע, זמן ואף לקיחת סיכונים ברמה כזו או אחרת. לתוך ההחלטה הזו נכנסים פרמטרים שונים, כגון סוג הנכס (מסחרי/ פרטי), המיקום שלו (מרכז/פריפריה, אזור ישן/חדש), היבטים תכנוניים, מחירי השוק, היצע מול ביקוש קיים ועוד שהשקלול שלהם אכן הופך את ההחלטה למורכבת למדי.

קרא עוד

עדיין שוקלים לרכוש משרד להשקעה? כדאי שתקראו את הכתבה הזאת

בשנים האחרונות, עוד טרום עידן הקורונה, השתנו חוקי המשחק, ואיתם גם חלק מן המגמות הנדל"ניות בשווקים. מה שנחשב אולי בעבר כהשקעה בטוחה יחסית, למשל: עוגנים תעסוקתיים באזורי משרדים ושימושי מסחר נלווים סביבם, כבר לא נחשב כזה.

קרא עוד

ביקור בלימסול, קפריסין

מדינת אי בים התיכון, המתפרסת על פני כ-9,250 קמ"ר ומונה כ-1.2 מיליון איש (כ-50% מתוכם בני 25-54).
עיר הבירה שלה היא ניקוסיה והיא גם העיר הראשונה בגודלה באי והיא מונה כ-320 אלף איש.
בעבר הכלכלה המקומית באי התבססה בעיקר על גידולים חקלאיים.

קרא עוד

ביקור בלב ליבה של אירופה

מסכמת ומסקרת סיור נדל"ני של 4 ימים בפולין.

באופן כללי הוויב בפולין מזכיר מאוד את גרמניה כשהיתה עוד אטרקטיבית במחירי הכניסה,  רק שפולין מציעה מערכת חוקית ומעטפת משפטית  טובה יותר למשקיע.

קרא עוד

ועידת השקעות נדל"ן

יש לכם כסף פנוי ואתם לא יודעים היכן להשקיע אותו?
מרגישים מבולבלים ממגוון האפשרויות להשקעה בחו"ל?
חולמים על הכנסה פסיבית, אבל לא יודעים כיצד להתחיל?

קרא עוד

קפיצה קטנה ששווה בחינה

בחמישי-שישי האחרונים (תחילת מרץ 2019) ביקרתי במתחם הדירות Ceaser Resort בדרום מזרח חלקו הצפוני / הטורקי של האי קפריסין.

אסקור בפניכם את עיקר האספקטים הנדרשים לבחינת המקום כהזדמנות נדל"נית ואין ספק שמדובר בהזדמנות שראוי לבחון.

קרא עוד
החלטנו כבר להשקיע אבל איך מתחילים

השקעות נדל"ן בחו"ל , איך מתחילים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה. https://youtube.com/watch?v=PGrcH_52PHY%3Ffeature%3Doembed

קרא עוד
פסיפס

נדל"ן מחר

יחד עם צמיחת האוכלוסיה העולמית, שצפויה להגיע עד שנת 2050 לכ-9 מיליארד בני אדם (לעומת כ-7.6 היום), אנו צפויים להיווכח גם בסדרה של שינויים היסטוריים במאזן שבין צעירים לזקנים – עירוניים לכפריים – ועשירים לעניים.

קרא עוד
כתר על דגל אנגליה

ההזדמנות האנגלית

על פי התחזיות אנגליה צפויה להינות ב-20 השנה הקרובות מביקוש מתמיד ועולה לנדל"ן לצרכי שכירות.

נכון לשנת 2016 אוכלוסיית UK מונה כ-65.65 מיליון איש, 12% מתוכם מרוכזים בלונדון, ו-13% מתוכם בצפון אנגליה (בערים המרכזיות מנצ'סטר וליברפול וסביבן).

קרא עוד

פיזור. פיזור. פיזור. פיזור

ירידות בתשואה השוטפת מדירות להשכרה ומיצוי רווחי ההון מהשקעות נדל"ן מקומיות, לאור פעולות הממשלה להפחתת אטרקטיביות ההשקעה בשוק הדיור בארץ הובילו משקיעים לחפש השקעות חלופיות. לפי דוח בנק ישראל שפורסם לאחרונה, החלופות הבולטות הינן: השקעה בנדל"ן מניב למגורים בחו"ל, השקעה במשרדים בארץ, והשקעה בקרנות שמתמחות בהשקעה בנדל"ן. 

קרא עוד

נדל"ן בחו"ל, הטרנד התורן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה. https://youtube.com/watch?v=2kGQqMEVEkg%3Ffeature%3Doembed

קרא עוד

שוק חם באירופה

תנופת שיא בבנייה, נוכחות של תאגידים ובנקים גדולים, מיקום על המפה האירופית וכלכלה צומחת, כל אלה הפכו את פולין לאזור השקעה מוביל בשנים האחרונות.

קרא עוד

מה יהיה עם מחירי הנדל"ן בארץ?

רבות אני נשאלת "אבל מה יהיה עם מחירי הנדל"ן בארץ, לרדת הם לא ירדו, נכון?!"

איני נביאה, וידוע שהקרקע שהינה רכיב דומיננטי בנדל"ן היא משאב מוגבל, ומעצם היותה כזו, היא נהנית מעליית מחיר טבעית, מטעמים של היצע וביקוש.

קרא עוד

ועידת ישראל לנדל"ן – תמצית הדברים

שוק הנדל"ן 2018

ועידת הנדל"ן של גלובס הינה ועידה כלכלית חשובה בתחום הנדל"ן במשק הישראלי. הועידה משמשת במה לשיח מקבלי החלטות, אנשי עסקים, אנשי ממשלה, ארגונים חברתיים ובכירים נוספים במשק.

קרא עוד

התפתחות מגמת ההשקעות מעבר לים

לאחרונה הלכה והתפתחה מגמת ההשקעות מעבר לים.

הנתונים האחרונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מצביעים על סך השקעות תושבי ישראל בחו"ל הנאמד בכ-26 מיליארד דולר בשנת 2016, מחציתן באופן ישיר.

קרא עוד

החלטנו להשקיע אבל אנחנו לא יודעים איך להתחיל? ומה באמת האפשרויות שמתאימות לנו?..

המציאות הגלובלית כיום, לצד האתגר הכלכלי שמשאיר רבים ללא אפשרות לעלות לזירת הנדל"ן בשל סף הכניסה הגבוה לשוק המקומי, פותחת בפנינו כיווני השקעה חדשים.

כדי שנממש את ההבטחה הטמונה בהשקעה בנדל"ן, כדאי מאוד שלא נסתנוור מהפוטנציאל או נקפא מפחד, אלא שנפעיל שיקול דעת רציונלי וננהג בצורה שקולה צעד אחר צעד בהתאם למפת דרכים לקבלת החלטת השקעה נכונה.

קרא עוד

הטרנד התורן בנדל"ן – קרנות השקעה

את תקן הטרנד התורן בנדל"ן תופסות היום קרנות ההשקעה הפעילות בתחום.

קרנות הנדל"ן מהוות אפיק השקעה בנדל"ן המאפשר לנו להשקיע את כספינו מבלי להתנהל באופן פעיל בהשקעה, כאשר גורמים מקצועיים הם שבוחנים את ההשקעות ומנהלים אותן, ולנו נותר רק לחכות לתשואה שהן יניבו.

קרא עוד

נדל"ן בחו"ל כבסיס לחופש כלכלי

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה. https://youtube.com/watch?v=GVfPac7MDCo%3Ffeature%3Doembed

קרא עוד

נדל"ן בחו"ל כדי להרוויח יותר

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה. https://youtube.com/watch?v=L3o3fX1uCws%3Ffeature%3Doembed

קרא עוד

אירמה זורה הרס-האם גם כספי המשקיעים בפלורידה צפויים לעוף ברוח?

אז זהו שלא!! אחד הפרמטרים העיקריים שמנחים את החלטת ההשקעה הוא מיקום, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה אקלימית.

בשיחות עם משקיעים, אני מציינת את ג׳קסונוויל פלורידה כיעד אטרקטיבי ומוביל להשקעה, וכן – גם בגלל מיעוט המפגעים האקלימיים הפוטנציאליים שעלולים לאיים על נכסי המשקיעים.

קרא עוד

אפשרויות השקעה בנדל״ן מעבר לים

שש כלכלי עם רינת ספיבק בכאן תאגיד השידור על אפשרויות השקעה בנדל״ן מעבר לים, לצד שותפים טובים לדרך (-;
משכנתא גבוהה וחונקת, כסף שוכב בחשבון ונשחק או פנסיה שאין לדעת מה יעלה בגורלה כשנזדקק לה, הם לא הכרח המציאות.

קרא עוד

נדל"ן היום ופעם

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

קרא עוד

מה עדיף שאתם תעבדו והכסף ישכב? או שאתם תשכבו בסבבה.. והכסף, שהוא יעבוד!

מי שמעדיף את האפשרות האחרונה, מוזמן להמשיך לקרוא..

יש לכם סכום כסף נאה של כ-200 אלף שקלים  "ששוכב" בבנק ולא עושה כלום.

זה הגיוני?! ברור שלא. וכשהנושא בוער בשיחות סלון ובמדורים הכלכליים התחלתם לברר על… השקעה בנדל"ן. איך לא.  מזל טוב! וברוכים הבאים למחוזות השפע.

קרא עוד

איך בוחרים נכס בארה"ב?

ב"נדל"ן בהתאמה אישית" אנחנו מחלקים את אופן בחירת הנכס לשניים.
ראשית אנחנו מגדירים את הפרופיל של המשקיע ואסטרטגיית ההשקעה המתאימה לו, ורק לאחר מכן אנחנו פונים לאיתור הנכס המתאים.

קרא עוד

איזה סוגי נכסים כדאי לכם לקנות בארה"ב?

הבנתם את הפוטנציאל הטמון בנדל"ן מניב בארה"ב. העניין הוא שיש פעילים רבים בתחום, חלקם שרלטנים. שמעתם אולי סיפורים על אנשים שנפלו בעסקאות כאלה והפסידו את כל כספם ואתם חוששים. אני כאן בשביל לעזור לכם להבין את התחום יותר לעומק על מנת שלא יוכלו לעבוד עליכם.

קרא עוד
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן